Úvod » Informace od výboru TK VS

TKVS pořadal za podpory MO Plzeň 3 tenisový kemp pro děti

publikováno 28.08.2016

V týdnu od 8. do 12. srpna  2016 se konal v areálu TK  Vodní stavby z. s. prázdninový tenisový kemp pro děti, převážně z ÚMO 3.
Pod vedením trenérů probíhala výuka tenisových, ale i jiných pohybových a koordinačních dovedností. Děti byly rozděleny do skupin podle věku a hráčské vyspělosti. I ti nejmenší se moc snažili, vyrovnat v různých soutěžích těm starším. Na kempu se nehrál jen tenis, ale děti si vyzkoušely i softbalové náčiní. Odpalovaly ze stojanu, šikovnější i z nadhozu. Zachytit míček do softbalové rukavice dělal značné problémy. Ve středu dětem předvedli hasiči Záchranného útvaru HZS ČR ze Zbirohu ukázku jejich činností při zásazích. Děti si vyzkoušely v praxi různé náčiní a samozřejmě i uhašení pomyslných plamenů vodním proudem. Na závěr kempu tenisté sehráli, dle věkových kategorií, tenisový turnaj. Oceněni byli všichni, ceny za první, druhé a třetí místo byl pohár a další místa byla ohodnocena medailí a všichni účastníci dostali tenisové tričko značky Babolat.
Za úspěchem kempu, je samozřejmě finanční pomoc ÚMO 3, dobrá strava a i když nám moc počasí nepřálo, také organizační schopnosti trenérů.

Obrázky k článku